Munkaviszony megszűntetése



Veci # 2010.11.15. 11:38

Kedves Kormánytisztviselő!
Nagyon örülök, hogy elhatároztad magad és elindítod a folyamatot. Amint Lyonee is jelezte, dec. 30 legyen az utolsó jogviszonyban töltött napod és dec. 31-el kérjed a nyugdíjad megállapítását.

  • Ha a kezedben lesz a felmentési határozat, a jogviszony megszüntetését igazoló papír, akkor elküldheted a kérelmet.
  • Kb. 10 nap múlva küldenek egy levelet hiánypótlásról (ezt hivatalból teszik), ha mindent beküldtél, akkor nulla hiányt jeleznek. A TB kiskönyvet viszont csak a jogviszony megszűnését követően tudod beküldeni.
  • amikortól jogosult leszel a nyugdíjra (dec. 31. utána kb. 22 munkanapon belül elintézik az ügyet.
  • azt követően, ha van határozat a megállapított nyugdíjról, akkor 10 nap mikorra utalják a nyugdíjat, ha folyószámlára kéred, akkor tényleg ennyi idő alatt megvan.
  • megkapod a márc. 31-ig az utazási utalványt is, úgyhogy tervezz utazást addig, minél többet ki tudj használni belőle. Küldik a 2011-es utazásit is.

Ha van kérdésed, írjál. Üdvözöllek


Üdvözlettel Veci

Kormánytisztviselő # 2010.11.15. 11:24

Kedves Lyonee és kedves Veci!

Köszönöm az érdeklődést és a segítséget!!!
A múlt héten megpróbáltam egy kicsit összszedni magamat.

A héten szeretném elindítani az előrehozott csökkentett nyugdíj kérelmemet az ONYF-nél.
December 30.-cal kérném a nyugdíjazásomat.
Most megkérem, hogy számítsák ki pontosan a nyugdíjamat. Az ONYF-es hölgy 150 eFt-ot számolt előrehozott csökkentett nyugdíjként. Azt mondta, hogy bár ez az adat nem pontos, de állítólag nem lehet több ezer Ft-os eltérés a véglegestől.

2,1%-os lenne a csökkentés, amely kb. 3,15 eFt-ot jelentene. Bár amennyiben a 2,1 % azt jelenti, hogy 12 hónap hiányzik a 40 évből, akkor kevesebb, mivel 8 hónappal van kevesebb munkaviszonyom=1,575 %, 2 363 Ft lenne a mínusz?

Mivel a végkielégítést megkapom abból a plusz,2 364 eFt bruttó=kb. a felét kapom meg 1 182 eFt nettó. Amennyiben ezt plusz pénzt elosztom a havi 3 150 Ft-tal=375 hónapra (31 év) pótolja az előrehozott miatti havi csökkentés összegét.

Az előbbieken túl megkapom a 2011. évi nyugdíjemelést ....%.

Nos ezeket akarom ezen a héten intézni.

Veci # 2010.11.11. 20:38

Kedves Kormánytisztviselő!

Hogy alakulnak a dolgok? Mit döntöttél? Néha jelentkezz, mert kíváncsian várjuk a fejleményeket.
Üdvözöllek


Üdvözlettel Veci

nandy # 2010.11.11. 14:46

Az általad közölt információkból nem igazán derül ki, hogy mi az utolsó nap, kérdezd meg a munkáltatódat.

Tiara80 # 2010.11.11. 12:27

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Érdeklődni szeretnék munkaviszony megszűnésekor mi az utolsó munkában töltött nap???
Elszámoló lapon a következőt olvasom: Jogviszonyának/munkaviszonyának 2010.11.15 napi hatállyal történő megszűnésével......
Munkaviszony megszűnése, megszüntetése:
A munkaviszony megszűnésének időpontja: 2010.11.15.
Munkaviszony igazolás:
2010.11.15. napáig állott fenn.

A munkaviszonyom megszüntetését én kértem, 15-től (azaz hétfő már nem kívánok külföldi költözés miatt jelenlegi munkáltatómnál dolgozni! A papírjaim alapján jól gondolom-e, hogy 2010.11.12.én pénteken dolgozom utoljára?! Vagy még hétfőn be kell mennem?

Kérem segítsenek válaszukkal!
Köszönettel!!!

Lyonee # 2010.11.09. 19:57

Kedves Kormánytisztviselő!
Hát én a számításokba nem bonyolódom bele, a lehetőségeidet felvázoltam, de a januári nyugdíjemelést csak akkor kapod meg, ha már az idén nyugdíjba mész legkésőbb dec. 31-én. Mivel nem vagy munkavégzésre kötelezve decemberben, ezért a munkáltatódnak nem hátrányos, ha 1-2 nappal rövidebb lesz a felmentési idő, amire átlagfizetést kell adnia. Mivel mindenképpen felmondanak, akár 2 nappal korábbi időponttól is megtehetik, vagy legyen rövidebb. Kérjed!
Sajnos, csak most kerültem gép közelébe, de remélem jól döntöttél. Ilyen viszontagságok után, nem biztos, hogy jól éreznéd magadat, ha tovább dolgoznál ott, mint PÉP-es, 1-2000 Ft + nem ér meg annyit.
Szívesen segítünk mindenkinek a fórumon, ha tudunk. Várjuk a további fejleményeket.

bolondmelós # 2010.11.09. 19:08

Hali,
egyetértünk a döntéseddel.
Üdv itt.

Kormánytisztviselő # 2010.11.08. 13:00

Kedves Veci!

Az előbbiekben általam leírtak még nem végleges döntés,
Örümmel venném, ha mások is visszaigazolnák ezt az utolsó változatomat!
Örülnék, ha Lyonee is véleményezi ezt az utolsó kísérletemet.
Nyugdíjasnak lenni 2011 január 1.-től, hát erre nem számítottam, hogy ez lesz a hosszú töpremgésem vége.

Nagyon sokat segítettetek!
Nagyon hálás vagyok nektek az önzetlen segítségetekért!
Ezután én is látogatni fogom a fórumot és igyekszem segíteni másoknak. Bár nem vagyok jogász.
Minden másban én is szoktam önzetlenül segíteni másoknak.
Csatalakozom a csapathoz.

Veci # 2010.11.08. 12:45

Kormánytisztviselő

Jól döntöttél, nem hiszem hogy szükséged van arra a feszültségre, ami mostanában van a köztisztviselőknél. Azon ne rágódj, addig meg nyugis nyugdíjas lehetsz.
Kívánok hozzá jó egészséget és minél tovább élvezd a nyugdíjat.
Ha tudtunk neked segíteni, akkor szerintem mindegyikönk nevében mondhatom, hogy szívesen tettük.


Üdvözlettel Veci

Kormánytisztviselő # 2010.11.08. 12:27

Kedves Lyonee, Veci, Bolondmelós és Mindenki!

Az előrehozott nyugdíjam 2010.12.31-gyel, 2,1 %-kal csökkentve 150 ezerre számolta az ONYF-es hölgy durva számítással.

A PÉP-em 148 ezer lenne.
Szerinte jobban járok, ha előrehozott csökkentett nyugdíjba megyek, mert megkapom a végkielégítést 2 364 eFt bruttó=1 600 eFt nettó és a 150 eFt/hó nyugdíjat 2011.01.01.-től.

A PÉP 8 hónapot után hozna 40 év munkaviszonyt 2,1 %-ot=3 300 Ft-ot havonta=ennyivel kevesebbet kapok életem végéig, amennyiben nem dolgozom le. A PÉP után a végkielégítés viszont nem jár! Ez az 1 600 eFt veszteség az előrehozott csökkentetthez képest. Amennyiben az 1 600 eFt-ot elosztom 3 300Ft-tal illetve legyen 5 ezer Ft-tal=
26,6 évre elég a végkielégítésem az előrehozott csökkentésből adódó veszteségre. Sztem 86 évnél biztos, hogy nem élek tovább, sőt lehet, hogy a holnapot sem érem meg.

Az előbbieken túl még a 2011. évre jutó nyugdíjemelést is megkapom. Az is több lehet, mint 3 300 Ft.

JÓL GONDOLOM?
MA FÉL 5IG DÖNTENEM KELL.

bolondmelós # 2010.11.07. 22:00

lóci: mikor volt esedékes a pénz.
2 napért nem érdemes perelni, főleg jogellenesen megszüntetni egy már amúgyis lezáródó munkaviszonyt.

laszlo640 # 2010.11.06. 10:13

Ha bárki az itt kapott válasz ellenére egy másik oldalról is szeretne ingyen választ kapni kérdésére az a www.jogikerdesek.com oldalon is felteheti kérdéseit.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.11.06. 09:24

Lehetősége van - csak valószínűleg nem lenne jogszerű.

lóci # 2010.11.06. 08:40

Fórumozók segítségét kérem!

Adott egy megszűnő munkaviszony közös megegyezéssel, ahol a munkaviszony megszűnésével kapcsolatos iratokat és az elszámolásra vonatkozó bérjegyzéket már kiadták korábban. Az elszámolással kapcsolatos járandóság kifizetését tudtommal legkésőbb az utolsó munkanapon ki kell fizetnie a munkáltatónak (a konkrét esetben átutalással), de ez nem történik meg. Mivel a jogviszony utolsó két napja hétvégére esik, a kérdésem az, hogy ezen a két napon van-e lehetősége a munkavállalónak a munkáltató nem teljesítése miatt rendkívüli felmondással élni?
Köszönöm

Veci # 2010.11.05. 13:03

Lyonee!
Igazad van, te vagy jártas a PÉP kérdésben, efelett elsiklottam. Azt hittem, hogy a csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjjogosultság elérése is ebbe tartozik.
Köszi a kiegészítést, remélem nem tévesztettem meg „Kormánytisztviselő” tájékoztatását, de utaltam is rá, hogy te vagy ebben a témában jártas.
Így szerintem megnyugtató lesz számára, és én is azt javasolom, hogy a PÉP-et válassza.
Mi a véleményed: a felmentéssel kapcsolatos jogorvoslati utat meglépje?


Üdvözlettel Veci

Lyonee # 2010.11.05. 10:33

Veci!
Tévedsz, mert előrehozott nyugdíjra nem jogosult, mivel nincs meg a 40 év jogviszonya, csak csökkentettre lenne jogosult, ezért be tud lépni a PÉP-be!
"a) a programban részt vevő legfeljebb 5 éven belül előrehozott öregségi nyugdíjra vagy az öregségi nyugdíjra való jogosultság életkori és szolgálati idővel kapcsolatos feltételeit megszerzi, feltéve, hogy előrehozott öregségi nyugdíjra nem jogosult, illetve csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjban nem részesül,"
A Nyugdíj.tv. és a PÉP tv. is megkülönbözteti az előrehozott és a csökkentett összegű előrehozott nyugdíjakat.

Veci # 2010.11.04. 21:51

Kormánytisztviselő
Tekintettel arra, hogy 1950-es születésű vagy, amint írta Lyonee, 40 éves szolgálati idővel csökkentés nélküli nyugdíjat kaphatsz. Továbbra is úgy gondolom, hogy a PÉP-re nem lesz lehetőséged, mivel már jogosult vagy az előrehozott nyugdíjra, de ha mégis van lehetőség, akkor fogadd el.


Üdvözlettel Veci

Kormánytisztviselő # 2010.11.04. 20:14

Kedves Veci és Lyonee!

Szuperek vagytok!
Ennyi önzetlen jóakarattal már régen találkoztam.
Köszönöm a rengeteg jótanácsot.
Most borzasztó fáradt vagyok, de holnap újra átgondolom, amit írtatok.
1950.10.16.-án születtem.
A sok kiesés egy hülyeségből adódott, hogy kiváltottam az egyéni vállalkozóit még 1993 körül.
Voltak kieső időim az állások közt, mert arra gondoltam, hogy könnyebben kapok állást, ha nem munkanélküliként megyek oda.
Most ez a következménye.

Veci # 2010.11.04. 17:45

zsuzsa52
Az életkorod alapján a ma még hatályos Kjt. szerint (mivel a rád irányadó öregségi nyugdíjkorhatáron 5 évvel belül vagy) + 4 havi végkielégítést kellene fizetni rendes felmentés esetén.
Számodra, ha ennyire rossz a helyzet a legjobb megoldás a felmentés, végkielégítés lenne és tényleg munkanélküli ellátással kihúznád (nyugodt körülmények között) 2011.12.30-ig és a nyugdíj megállapítását 31-el kérjed (ekkor már ha lesz nyugdíjemelés 2012-ben, az téged is érinteni fog).


Üdvözlettel Veci

zsuzsa52 # 2010.11.04. 16:35

Kösz Veci a gyors választ!
Igen beadtam a nyugdíjazási kérelmem, de mivel december 30-án születtem, gyakorlatilag az egész jövő évet ki kellene húznom valahogy.
Lehet, hogy bonyolultan írtam, de a legfőbb problémám az hogy a vezetői kinevezésem visszafordításával nem lesz munkahelyem.
Azt nem tudom pontosan, hogy a 8 hónap végkielégítésen felül jár-e még valami, ha nem a 8 havi nem haladja meg a 2 millió forintot, meg lehet, hogy a 3,5 milliós határt fogadják el.
Talán a szakszervezeteknek is lesz hozzáfűzni valójuk a témához.
Az igazság az, hogy én nem is bánnám, ha szabadulni tudnék, irtózatos a hangulat a közszférában.Néhány hónap munkanélküli ellátással már kihúznám nyugdíjig.

Veci # 2010.11.04. 16:18

zsuzsa52
Ez a sok törvénymódosításnak sok vesztese lesz.
Nagyon sajnálom, téged meg különösen nagy veszteség érhetne.
Ha megszűntetnék a jogviszonyod, a végkielígítés különadója sújtana (neked már +4 havi végkielégítés is járna a mai tv. szerint). Ettől már jobb, ha nyugdíj iránti kérelmet adnál be, mert a jubileumi jutalom nem esik a kiemelt adó alá. A ma még hatályos tv. szerint az 59. évet be kell töltsed.
Így gondolom, de nem biztos, hogy jól értelmezem.
Most nagyon örülök, hogy 1951-es vagyok és nyugdíjas lehetek. Annyi nehézség vár a közalkalmazottakra is.
Üdvözöllek


Üdvözlettel Veci

Veci # 2010.11.04. 16:09

Kormánytisztviselő
2011 szeptembertől tudnék előrehozott nyugdíjba menni akkora lesz meg a 40 évem.” Ez alapján gondoltam, hogy 1951-es vagy.
Ha 1950-es születésű vagy, akkor a Nyugdíj tv. 18/A §-át vedd figyelembe és akkor a 40 évvel csökkentés nélküli lesz a nyugdíjad.
Azonkívül abból is gondoltam ezt, mert ha már előrehozott nyugdíjra jogosult lennél, akkor nem jöhetne számításba a PÉP, ha jól gondolom.
Mostmár nem vagyok képbe, de Lyonee válaszát vedd figyelembe, de megírhatnád, hogy melyik évben születtél (vagy én nem olvastam el rendesen?).

Az általam megadott utóbbi kalkulátor eleve exel-ben van, hátha az jól számol. Kattits a "Nyugdíj kiszámítás" gombra:
http://www.venusz-szoftver.hu/

A szolgálati időt illetően a szakmunkástanuló idő, nappali tagozatos felsőfokú tanulmányok, sorkatonai szolgálat, ne adj isten ha volt munkanélküli ellátás, azt is szedd össze. Lyonee is szerintem arra gondolhatott, ha mindig volt jogviszonyod, már középiskola után (18 év) is meg lehetne a 40 év szolgálati idő. Vagy a te 40 éved a közszolgálatban lenne annyi?


Üdvözlettel Veci

zsuzsa52 # 2010.11.04. 16:06

Szép estét mindenkinek!

Lehet, hogy keveseket érint a probléma, amit felvetek, de lehet tanulsága.
A sorára vár a parlamentben a közalkalmazottak jogállásáról szóló tv, módosítása, ami most elsősorban a kinevezett vezetők kérdésével foglalkozik.
Én azon kevesek közé tartozom, akiket ez a módosítás érint, mivel 2009. január 1-től önálló munkakörbe kinevezett vezető lettem. Ennek lényege, hogy munkakör megjelölése nélkül csak vezetői feladatokra kaptam kinevezést határozatlan időre.
A törvényjavaslat szerint 2011. január 1-től visszaáll az eredeti helyzet, vagyis a vezetőnek újra lesz képesítésének megfelelő munkaköre, és megbízás alapján látja el a vezetői feladatokat.
Vajon honnan vesznek a képesítésemnek megfelelő munkakört, mivel nekem a kinevezésem előtt sem volt munkaköröm, 1981-óta megbízott vezető vagyok munkakör nélkül.
2009-ben nem akartam én kinevezett vezető lenni, mivel csak veszítettem vele, évi 7 nap szabadságot, valamint nem léphettem az utolsó 14-es sorba, mivel a bértábla szerinti bérem és a vezetői pótlékom több volt, mint a kinevezett vezető béralapjának kétszerese, tehát nem lehetett csökkenteni. Mivel a béralap az elmúlt két évben nem emelkedett a bérem azóta változatlan, holott 2010-ben soros előrelépésem lett volna.
Ha ezt a törvénymódosítást elfogadják, ami majdnem biztos, előáll az a helyzet, hogy a határozatlan idejű vezetői megbízásomat határozott idejűvé változtatják, és mivel nincs mellé munkaköröm, mivel nem is lehet a munkaviszonyomat meg kell szüntetni, ha az intézményben nincs felajánlható munkakör.
Jövő évben lenne esedékes a 40 éves jubileumi jutalmam, aminek összege csökkenni fog, mivel az alapbéresített vezetői pótlék abba nem számít bele, csak a bértábla szerinti besorolás.Ez kb. 250.000,-Ft veszteség bruttóban.
2010. december 31-tő egyébként előrehozott nyugdíjra leszek jogosult, erre irányuló kérelmemet már be is adtam a munkáltatómnak.

Örülnék, ha a fentiek valakiben gondolatokat ébresztene, manapság célszerű az események elébe menni.

Lyonee # 2010.11.04. 15:32

Vigyázz, ha exel-ből másolod át az adatokat, akkor jönnek ki ilyen fals adatok, én is jártam már így.

  1. A prémiumévek illetményét a nyugdíjnál 100%-kosan veszik figyelembe, ha az kedvezőbb számodra. Majd hangsúlyozd a nyugdíjazásnál. Ha belépsz a PÉP-be, akkor 2011.okt.15-ig szerződhetsz csak, de a nyugdíjad az 40 év miatt 100%-s lesz, nem csökkentett, s a szolgálati időd 1 évvel több, mintha most mennél nyugdíjba. (PÉP, 40 év, teljes nyugdíj 2011. okt.)
  2. Mivel már most jogosult vagy előrehozott ny-ra, , csökkentettel ny-ba mehetsz. Kérheted a felmentést, dec. 29-re, 30-án nyugdíjba mehetsz, így nyugdíjemelésben is részesülhetsz januárban, és a végkielégítést is megkaphatod. (végkielégítés, 2010-es csökkentett nyugdíj, januári nyugdíjemelés)
  3. A munkanélküli ellátások összegei nem rontják az átlagodat, aminek veszik a szolgálati időtől függő %-os részét, ha az kedvezőbb számodra. A szolgálati időd ugyanannyi lesz, mintha PÉP-es lennél, az a bizonyos átlag is kb. akkora lesz. (végkielégítés, munkanélküli 2011 okt, 40 év szolg. idő, teljes nyugdíj.)

Számolj! 11,5 havi PÉP az kb. 8 havi teljes illetménynek felel. Ez több, mint a végkielégítésed. De a végkielégítés 2M feletti részétől lehet, hogy búcsúzhatsz. Én azt hiszem, hogy a PÉP-et választanám.
Minden szolgálati időt összeszedtél? 3 évet nem dolgoztál?
A PÉP-be nem a felmondási idő lejárta után lehet belépni, hanem helyette, már most nov. 1-től.
Van-e pappírod a felmentésről? A rátok vonatkozó tv.-t nem ismerem, de előbb kell felajánlani a PÉP-et, és csak akkor lehet felmondani, ha írásban visszautasítottad. Ha nem így történt, akkor jogilag támadható, és addig leszel jogviszonyban amíg a bíróság nem dönt. Szóval lehet húzni az időt. Vissza is lehet állítani a jogviszonyt.

Veci # 2010.11.04. 14:54

Kormánytisztviselő

Látod jó emberek írnak többnyire a fórumon, remélhetőleg pozitív segítséget tudunk adni, amit alaposan mérlegelhetsz.
Az átvétel napjától számítsd szerintem a 14 napot.
Nem tudom melyik kalkulátort használtad, az adozona.hu oldalon néha hülyeséget számolt.

42 évvel jöttem el nyugdíjba, a nyugdíjam kb. 4-7 %-al magasabb lett, mint lenne a nettóm, illetve, amit a kalkulátor kiszámolt. De te, úgy gondolom 1951-es születésű vagy (én is), az pedig már csökkentett lesz az előrehozott nyugdíjnál.

ITT is van egy nyugdíjkalkulátor excel-ben ezt is az adozona szakembere készíthette (működik):
http://www.venusz-szoftver.hu/
VAGY ezt is megpróbálhatod: http://apps.pszaf.hu/…gi/indul.plx

A mintapéldában a szolgálati időt módosítva a 118.536 Ft átlagkereset esetén a nyugdíj 94.929 Ft most.
Próbáld meg ezzel kiszámolni.

EZT is a figyelmedbe ajánlom:
Tájékoztató a nyugdíjak összegének kiszámításáról
http://www.onyf.hu/index.php?…

A nyugdíj összegét a ma még hatályos tv. szerint a PÉP összege és a munkanélküli ellátás nem rontja le, ha az kedvezőtlen a nyugdíjasnak. A másik topicban kértem Lyonne-t, hogy segítsen, ha tud, látom mindjárt reagált is.

Tekintettel arra, hogy te az öregségi nyugdíjkorhatáron 5 évvel belül vagy kiemelt végkielégítést is kellene adni (+4 havit úgy tudom), de ekkor meg nagyon magas lenne az adótartalom, a most beterjesztés alatt álló tv. módosítás szerint.

NOS, ha felajánlják a PÉP-et, mint Lyonee is írta csak az előrehozott nyugdíjkorhatárig lehet megkötni. A számításaidba nagyon nem mélyedtem el, de a PÉP-el jobban járnál, de az 1951-es férfiaknak már csökkentett nyugdíjat számítanak, ami max. 8,4 %. Ezt is érdemes nézni, de azt már utalják minden hónapban.

juhlaci
A javadalmazásnál az a sok magas képzettség, nyelvvizsga minden számít. A versenyszérában ennyi végzettséggel is ekörül (ha nem több) a javadalmazás. Nem kell azért ilyen negatívan véleményezni. Bár nem tudtad még akkor (de a számítás levezetéséből bárki gondolhatta), hogy magas képzettség van mögötte.


Üdvözlettel Veci